Magiczna dieta

Zdrowy styl życia nie powinien być zbiorem wyrzeczeń, postanowień, respektowania narzuconych, restrykcyjnych zasad, które czynią z Twojego życia ściśle zaplanowany koszmar. Dlaczego? Przecież uporządkowanie jest korzystne dla naszego organizmu i psychicznego, dobrego samopoczucia… W kwestii odżywiania się ważne są regularne posiłki, odpowiednio zbilansowana, zdrowa dieta, ale czy konieczne jest kategoryczne trzymanie się tematyki posiłków, teoretycznie gwarantującej niesamowite efekty? Każdy organizm jest inny, jak już wspomnieliśmy, każdy z nas ma swój własny zegar biologiczny, według którego pracuje układ pokarmowy oraz pozostałe układy. Powinniśmy trzymać się oczywiście fundamentalnych zasad, ale również starać się odżywiać i żyć tak, aby czuć się dobrze we własnej skórze. Magiczna dieta? Wprowadźmy odrobinę magii, ale jak zaczarować dietę, aby przynosiła odpowiednie rezultaty?

Magiczna dieta jest w modzie

Zauważ, że co jakiś czas pewien rodzaj diety staje się modny. Coraz bardziej powszechne korzystanie z usług dietetyków przynosi znakomite efekty, jednak wciąż większość z nas szuka rozwiązań na własną rękę, korzystając z pomysłów, dyktowanych przez autorów internetowych wpisów. Czy pomysłem, który przypadł Ci do gustu jest całkowita rezygnacja z tłuszczu, cukru, a może węglowodanów? Czy magiczna dieta, bazująca na płatkach owsianych, jajkach, warzywach zielonych jest skuteczna na dłuższą metę? Co z efektem jo – jo? A może ktoś zapyta, jakie jest Twoje samopoczucie na samą myśl o nieustannym jedzeniu produktów, bazujących na jednym składniku lub konieczności wybierania artykułów, zawierających określony składnik? Dopełnieniem niech stanie się pomysł na głodówkę oczyszczającą co tydzień… Czy przy diecie i poście raz w tygodniu można mówić o zdrowym stylu życia, który jest zgodny z tym, czego potrzebuje nasz organizm? Czy to ma być magiczna dieta?

Jak żyć zdrowo, w zgodzie z sobą?

Stosowanie diety jest dla organizmu wyzwaniem, jednak odpowiedni dobór produktów oraz trzymanie się zasad, zawartych w piramidzie żywieniowej powinno zapewnić organizmowi dostarczenie odpowiedniej porcji substancji odżywczych oraz zachowanie właściwych proporcji w diecie. Kluczem do zdrowia i utrzymania atrakcyjnej sylwetki jest dieta zbilansowana, bogata w naturalne produkty, ograniczająca zawartość w zbyt dużych ilości cukru, soli i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Magiczna dieta powinna w magiczny sposób wpływać na dobre samopoczucie, odpowiednią ilość energii i koncentrację. Zachowanie proporcji, dobór składników najwyższej jakości oraz pilnowanie stałych pór posiłków jest dużą gwarancją utrzymania odpowiedniej wagi. Nie zapominajmy przy tym o niedużych porcjach. Objadanie się zarówno owocami, jak i słodyczami wpływa na zwiększenie objętości żołądka. Jeśli przyzwyczaisz się do dużych porcji, będziesz musiał stopniowo ograniczać nadmiar spożywanych pokarmów.

Magiczna dieta i zdrowo na co dzień

Poza stosowaniem zdrowej diety nie należy pominąć innych aspektów, składających się na zdrowy styl życia. Przede wszystkim mowa o aktywności fizycznej. Zmniejszenie ilości pożywienia i brak ruchu nie jest sposobem na zdrowie i piękną sylwetkę. Aby zapewnić sobie życie zgodne z zasadami zdrowego stylu życia, musisz zadbać o kondycję fizyczną. Unikaj przemieszczania się samochodem, wybierając rower lub spacerując. Wychodź na spacer w każdą pogodę, dlatego istnieje teoria, głosząca że posiadacze psów są zdrowsi. Unikaj też przegrzewania się. Często wietrz pomieszczenia. Nie stosuj używek, negatywnie wpływających na zdrowie. Nadmiar alkoholu, papierosów, kawy i słodyczy nie sprzyja zdrowemu stylowi życia, jakości cery, kondycji i wydolności. Zdrowie i magiczna dieta będą magicznie się łączyły, jeżeli będziesz dbał o swój organizm, łącząc najważniejsze elementy strategii zdrowego stylu życia. Nie zapominaj też o regeneracji. Odpowiednia ilość snu w ciągu doby jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ogranicza podatność na stres, który de facto często jest powodem podjadania. Ograniczenie przekąsek pomiędzy posiłkami zadziała lepiej, niż jakakolwiek magiczna dieta. Pamiętaj, że każdy z nas ma predyspozycje, warunkujące rodzaj sylwetki i tempo przemiany materii, podejdź do nich rozsądnie i ciesz się zdrowym życiem. Regularne, zbilansowane posiłki oraz częste uprawianie sportu sprzyja utrzymaniu prawidłowej wagi. Co zrobić, jeśli nie cieszy Cię regularne odwiedzanie siłowni? Zapisz się na zajęcia taneczne i wychodź często z przyjaciółmi. Poza utratą kalorii spędzisz czas w radosnej atmosferze. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *