Woda krzemowa i szungit – jaki mają wpływ na nasze zdrowie?

Już w starożytności ludzie próbowali stosować proste receptury na dolegliwości, jakie ich dotykały. Używano w tym celu wielu minerałów, które w korzystny sposób oddziaływały na organizm. Jednym z nich był krzem, zwany także w późniejszych okresach pierwiastkiem życia, ze względu na to, że jest obecny we wszystkich komórkach i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kolejnym wykorzystywanym minerałem był szungit – kamień, który zawiera w swojej strukturze cząsteczki zwane fullerenami. Mają one zdolność do oczyszczania i filtrowania wody, przez co nabiera ona wielu prozdrowotnych właściwości.

Lecznicze działanie wody krzemowej

Woda krzemowa znajduje zastosowanie w leczeniu alergii oraz zapaleń skóry, a stosowana do kąpieli wygładza zmarszczki i nadaje skórze blask. Wykazuje również działanie przeciwko wirusom i bakteriom – z powodzeniem łagodzi objawy półpaśca, różyczki czy opryszczki, a także wspomaga układ odpornościowy do walki z chorobą. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie wody krzemowej w celu złagodzenia objawów ze strony układu pokarmowego, takich jak rozstroju żołądka, niestrawności czy dysfunkcji przewodów żółciowych. Woda krzemowa może być wykorzystana w schorzeniach układu krwionośnego – skutecznie obniża ciśnienie i wspomaga pracę serca. Korzystnie wpływa również na nerki, wspomagając produkcję moczu. Dzięki swoim bakteriostatycznym właściwościom przyspieszają proces gojenia się dziąseł, na przykład w przypadku paradontozy. Kolejną możliwością wykorzystania wody krzemowej jest leczenie cukrzycy – z powodzeniem obniża poziom cukru we krwi. Ogranicza także odkładanie się złogów w naczyniach, w przebiegu miażdżycy.

Wpływ wody szungitowej na organizm człowieka

Podobnie jak woda krzemowa, woda szungitowa charakteryzuje się niezwykle pozytywnym wpływem na zdrowie człowieka. Można ją wykorzystywać na dwa sposoby – robiąc z niej okłady na skórę lub regularnie ją spożywając. Po okładach z wody szungitowej skóra jest wygładzona, a zmarszczki są mniej widoczne. Działa ona wspomagająco przy chorobach dermatologicznych, takich jak łuszczyca czy poparzenia. Po wypiciu wody szungitowej ustępują objawy wielu schorzeń, takich jak zwiększona kwasowość żołądka, przeziębienia, niestrawności czy artretyzm. Istnieje także wiele dowodów na to, że łagodzi ona także objawy kaca. Prozdrowotny wpływ wody szungitowej ma związek przede wszystkim z wiązaniem przez nią wielu toksyn, jakie mogą być obecne w organizmie. Jest ona naturalnym antyoksydantem, przez co znacząco przyspiesza regenerację organizmu.

Domowa produkcja wody krzemowej i szungitowej

Wodę krzemową dość łatwo jest uzyskać poprzez umieszczenie w wodzie piasku krzemowego, w proporcji 10 gramów piasku krzemowego na litr wody, a następnie umieszczenie słoika z roztworem w ciemnym, chłodnym miejscu na 4 dni. Sam piasek krzemowy jest wydobywany z głębokości kilkudziesięciu metrów i możemy z łatwością zakupić go w sklepach internetowych. Z kolei wodę szungitową można przygotować poprzez wsypanie oczyszczonego szungitu do wody, w proporcji 500g szungitu na 5-7 litrów wody. Należy pamiętać, że po około 2-3 miesiącach należy wymienić minerał na nowy.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *